‘הגיבור המערבי המוזר ביותר’, ג’ונה הקס, ידוע בעיקר בזכות מדי הצבא הקונפדרציה האפור שהוא לובש ופניו המעוותות. ג’ונה הקס, שעוצב על פי קלינט איסטווד “דמות זרה” מהספגטי המערבי של סרחיו לאונה משנות השישים, היה צייד שפע שחי במערב המערב של המאה ה -19. קומיקס מערבי בדרך כלל מאכלס דמויות מאבריק, אך אפילו בקרב חוקי HEX בולט. יונה הוא הרבה יותר מסתם אקדח, למרות שהוא משיכה מהירה של ברק ותוקן מאוד טוב מאוד, הוא אנטי-גיבור שסבל עמוק ולובש את סימני סבלו בגופו המפוחד.

יונה הקס, שנוצר על ידי ג’ון אלבנו וטוני דזוניגה, ערך את הופעת הבכורה הרשמית שלו בתואר DC All-Star Western #10, שם כבר תוחמים את הנושאים העיקריים של יקום ה- Hex. בדרך כלל סיפורי Jonah Hex אינם כל כך הרבה סיפורי הרפתקאות פעולה, מכיוון שהם כרזות מוסריות.

קרום וציני כמו ג’ונה, יש לו קוד כבוד שהוא מנסה לעמוד בו. ניתן לסכם את הקוד הזה הרבה פחות או יותר כדלקמן: תמיד מגן על התמים. זה מקל על השורש של אופי מטושטש ולא נעים אחרת. כצייד ראשים, Hex הוא גשש בלתי נלאה וכישורי הבלש שלו מצוינים גם הם. אם אתה זקוק למישהו שמקורו, Hex הוא האיש שלך.

חבל שג’ונה הקס כבר הופיעה במסך גדול. שיחק על ידי ג’וש ברולין בסרט “Jonah Hex” 2010. הסרט הזה היה פצצת קופות שלמה וכסרט Jonah Hex, הוא לא היה טוב במיוחד. Hex הוא דמות אנושית, במובן מסוים הוא כמו גרסה של המאה ה -19 של באטמן ללא הסיבוב ונושאת זרועות צדדיות. הסרט הוסיף אלמנטים על טבעיים. בטח, בהמשך הקומיקס הוא הזמן נוסע ופוגש גיבורים ונבלים של DC וכו ‘, אבל מה שומר על ג’ונה הקס מעניין ופופולרי הוא הריאליזם והסיפוק העצמי של הדמות. לכן, אין באמת סיבה להציג קסמים או לתת כוחות על טבעיים לג’ונה הקס. הוא לא קונסטנטין או רוכב רפאים.

האם סרטים עתידיים עם Hex יופיעו? כמו עם כל הדברים הקולנועיים הנוגעים ליקום DC, קשה לומר. Hex הופיע על המסך הקטן (אגדות מחר) ובתכונות אנימציה שונות. מי יודע מה העתיד יביא. אך ככל שהאנטי-גיבורים המערביים הולכים, HEX כנראה כאן כדי להישאר, מה שמרמז על הקומיקס המהותי שלו הם השקעות טובות.

אולסטאר מערבי #10 (פברואר 1972)-הופעת הסיפור המלאה הראשונה של יונה הקס

לא מספר רב של דמויות קומיקס מערביות נכתבים עליהם שירים (למשל, אני לא יודע על שירים פופולריים שחוגגים את הילד הגלם). אבל זה בדיוק דבקות המעריצים האינטנסיבית שג’ונה הקס מעוררת השראה, כמו תמיד, היוצא מן הכלל להנחיות הקומיקס של הבוקרים (לשמוע את “הבלדה של ג’ונה הקס” של איאן פרייז’ר – ראו כאן – המנגינה הזו היא, אגב, א מבוא נהדר לכל הדברים ג’ונה).

Jonah Hex מופיע לראשונה במלואו ב- All-Star Western #10, שפורסם על ידי DC Comic סוף 1971.

שני גיליונות לאחר מכן, שמו של אולסטאר ווסטרן שמו של סיפורי מערב מוזרים וג’ונה הקס השתלט עליה עד לגיליון 38 כאשר הוחלף כאטרקציה העיקרית על ידי Scalphunter לפני שקיבל תואר משלו. קומיקס זה מחזיק בערכו יציב כמפתח עידן הברונזה. המחירים שלה עלו הרבה פחות או יותר בקנה אחד עם ספרים חיוניים אחרים מתקופה זו. התשואות הטובות ביותר היו בכיתות של 9.4 עם תשואה של 40% על ההשקעה בחמש השנים האחרונות.

Jonah Hex #1 (מרץ 1977) – גיליון ראשון של סדרת סולו

עם תסריט של מייקל פליישר ואמנות מאת חוסה לואיס גרסיה לופז, הגיליון הראשון של הסדרה העצמאית של סולו של ג’ונה הקס ממשיך את הרפתקאותיו מערבה ושם הפסיקו בסיפורי מערב מוזרים. בגיליון הראשון של הקומיקס שלו משלה נשכר על ידי בעל מטע עשיר של טנסי שרוצה שהאנטר הראשי ימצא את בנו החטוף. גופתו של הילד הצעיר החטוף נמצאת בסופו של דבר על ידי משושה שוכבת מתה בארון קבורה. הרוצחים של הילד הצעיר מטופלים בסיכום די באכזריות על ידי Hex. הוא זורק אותם מצוק. כאשר הוא חוזר לטנסי כדי להחזיר את גופתו המתה של הילד למשפחתו אנו רואים מוטיב משותף בסיפורי המשושה, הוא מסרב לקבל שכר. איך האיש הזה אכל אי פעם? החזרות על הקומיקס הזה עולות עם השנים. נכון לעכשיו החזרות הטובות ביותר עומדות על 9.4 עותקים ב -19% בחמש השנים האחרונות.

שתף זאת:
לַחֲלוֹק

Reddit
טוויטר

לינקדאין
טאמבלר

מִברָק
פינטרסט

פייסבוק
כִּיס

WhatsApp

ככה:
כמו לטעון …

קָשׁוּר

ביקורות של Geek Goggle: Jonah Hex #69brandon Borzelli Geek Goggle ביקורות Jonah Hex #69 DC Comics Gray, Palmiotti & Lemire אני מודה שאני בדרך כלל לא מרימה את Jonah hex. זה לא שיש לי משהו נגד היוצרים או הדמות, למעשה אני בדרך כלל מרים כל דבר …
9 ביולי 2011 ב”קומיקס ”

הופעה ראשונה מקורית אמנות מאניה: מורשת מכירה פומבית 2 $null